Wystawa on-line "Migawki ze sceny SCK wg Małgorzaty Zatorskiej".

From 26.05.2020 17:00 until 14.06.2020 17:00
Posted by Piotr Kędziora

Wystawa fotograficzna on-line "Migawki ze sceny Starachowickiego Centrum Kultury"
Wystawa jest dedykowana Mamom z okazji Dnia Matki.
Na wystawie  prezentowane są  fotografie wykonane przez Małgorzatę Zatorską w Starachowickim Centrum Kultury podczas przedstawień: Jezioro Łabędzie, Dziadek do orzechów i Śpiąca Królewna w wykonaniu zespołu Royal Lviv Ballet.
Małgorzata Zatorska  - artysta fotograf, członek ZPAF. Ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Łodzi, Sandomierzu, Kielcach, Kazimierzu Dolnym i Starachowicach.
Balet Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” mieliśmy przyjemność obejrzeć w Starachowicach 8 grudnia 2018 roku. Ten najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przeniósł publiczność  do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza.
„Jezioro łabędzie” było prezentowane na scenie SCK dokładnie rok temu, 26 maja 2019 roku. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia to opowieść  o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.
Balet  „Śpiąca królewna” gościł na scenie SCK  7 grudnia 2019 roku. Ta bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzają każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
Royal Lviv Ballet - to zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Wykorzystano utwór (CC): Kevin MacLeod - P. I. Tchaikovsky Dance of the Sugar Plum Fairy. CC

Obejrzyj klikając w link