Stadion Miejski

Pierwsze boisko sportowe w mieście zostało zbudowane w 1932 roku przez Zakłady Starachowickie. Pierwszą lokalizacją stadionu był teren pomiędzy Aleją Wyzwolenia, a rzeką Kamienną (w okolicach Pasternika). W tym miejscu stadion funkcjonował z przerwami do 1960 roku.

Około 1956 roku Fabryka Samochodów Ciężarowych w Starachowicach rozpoczęła budowę nowego stadionu przy ulicy Radomskiej (dawna ulica Tychowska). Budowę obiektu rozpoczęto transportując wywrotkami ziemię z wyrobisk pokopalnianych. Z materiału po wyrobiskach formowano przyszłą płytę boiska i trybuny. Budowę stadionu zakończono w 1961 roku.

W takim też kształcie i formie stadion sportowy służy do dnia dzisiejszego. Obejmuje on obszar 11 ha. Położony jest u zbiegu ulic Radomskiej i Szkolnej. Składa się z kilku obiektów sportowych i rekreacyjnych. Podstawowy obiekt to stadion sportowy wraz z bieżnią lekkoatletyczną oddano do użytku w 1961 roku. W następnych latach oddawano do użytku obiekty zaplecza – szatnie, sanitariaty, boiska treningowe. W 1971 r. przeprowadzono modernizację trybun, co pozwoliło na zwiększenie widowni do 12 tysięcy miejsc siedzących.
Godziny Otwarcia: 7.00-15.00
Adres: ul. Szkolna 14, 27-200 Starachowice
Telefon: 41 275-24-31
E-mail: Stadion Miejski
Located in: Obiekty sportowe