Kąpielisko "Piachy"

Piachy to zalew o powierzchni 14,5h, zlokalizowany w Starachowicach przy ulicy Składowej. Powstał na przełomie lat 50-60 ubiegłego stulecia, dzięki zalaniu wodą pochodzącą z rzeki Kamiennej dawnego wyrobiska piachu w dzielnicy Michałów. Zalewem Piachy zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do dyspozycji odwiedzających oddano:
- kąpielisko dostępne 7 dni w tygodniu od godz. 10.00 do godz. 18.00 (w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia)
- dostępne strefy dla umiejących i nie umiejących pływać
- bezpłatny parking
- siłownia plenerowa
- place zabaw
- dwa boiska do siatkówki plażowej
- wyznaczona strefa na ognisko i grilla
- przebieralnie
- toalety z pełnym węzłem sanitarnym

W ramach terenu kąpieliska znajduje się dostęp do małej gastronomii, monitoring wizyjny, ławki i stoły parkowe, a nad bezpieczeństwem czuwa wykfalifikowana kadra ratowników, dysponująca profesjonalnym sprzętem.

Czysta plaża to niewątpliwy walor tego kąpieliska, dlatego też od roku 2016 na północnym brzegu zbiornika prowadzone są pracę które mają na celu poszerzenie i zrewitalizowanie już istniejącej plaży, a także przyległych do niej terenów. Dla osób korzystających z kąpieliska dostępne są zestawy leżaków wraz z parasolami, rowerki wodne, kajaki, przebieralnia. Na terenie kąpieliska znajdują się również punkty gastronomiczne, które dzięki staraniom zarządcy i dobrej woli właścicieli w 2016 roku przeszły gruntowny remont.

Zbiornik Piachy jest atrakcyjny również dla wędkarzy Zbiornik Piachy jest systematycznie zarybiany i można w nim spotkać m.in. sumiki karłowate, karpia, amura białego, leszcza, lina, szczupaka czy węgorza.
Adres: Starachowice, ul. Składowa
Telefon: 41 274 17 07