Starachowicki Pchli Targ - DOM. godz.17.30 -20.00

02.08.2017
Wysłany przez Leszek Kowalski

Wakacje to nie tylko czas rozrywki, relaksu i wypoczynku. To również doskonała okazja do udziału w Starachowickim Pchlim Targu.

Pchli targ to rodzaj bazaru, na którym można nabyć lub wymienić (transakcja wymienna) różne towary oraz produkty, głównie używane lub sprzedawane po niskich cenach. Pchli targ odbywa się najczęściej na otwartej przestrzeni (np. park lub plac), jednakże zdarzają się również pchle targi odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach.

Pochodzenie nazwy pchli targ wzięło się prawdopodobnie od bazaru Marché aux puces (pl. bazar z pchłami) położonego w Saint-Ouen na przedmieściach Paryża, założonego pod koniec XVII wieku. Na ówczesnym targowisku można było kupić różne produkty po niewysokich cenach. Nazwa pchli targ mogła się wziąć z faktu, że na ówczesnych, jak i na obecnych targach tego typu, zauważalny jest bardzo szybki obrót towarem, a także poruszanie się kupujących, przez co nasuwa się porównanie do pcheł, które zachowują się w podobny sposób.

Starachowicki Pchli Targ będzie połączony z popularną wyprzedażą garażową, wymianą książek, wymianą ubrań itp. Jeśli masz jakieś przedmioty, które chciałbyś wymienić lub szukasz czegoś niezwykłego to nasz targ jest dla Ciebie idealny!

Tegoroczne wakacje będą okazją do organizacji dwóch takich spotkań: 5 lipca i 2 sierpnia. Lipcowe spotkanie odbędzie się pod hasłem "Szafa, czyli wszystko co zalega w szafie", a sierpniowy bazar zorganizowany zostanie pod hasłem "Dom, czyli wszystko co przeszkadza w domu". Zapraszamy!

 

Szczegółowe informacje:

Starachowickie Centrum Kultury, tel. 41-274-65-25