Wakacyjna Szkółka Rzeźbiarska

Od 03.07.2017 10:00 do 03.07.2017 14:00
Wysłany przez Leszek Kowalski

Nie może być wakacji w Starachowicach bez Wakacyjnej Szkółki Rzeźbiarskiej. Nie inaczej będzie również w tym roku. Być może wzorem poprzednich edycji nasz rzeźbiarz Kazimierz Kopeć zaszczepi artystyczne zacięcie u kolejnych młodych osób. Na to liczymy. Przede wszystkim jednak zapewniamy doskonałą zabawę i magiczne spotkania z kawałkiem drewna, który dzięki Waszej inwencji twórczej i wyobraźni młodych artystów stanie się dziełem sztuki. 

Szkółka Rzeźbiarska przy SCK Starachowice działa od lat. Swoją siedzibę ma w budynku przy ulicy Leśnej. Zrzesza dzieci i młodzież o uzdolnieniach artystycznych (rzeźbiarstwo). Opiekunem młodych artystów jest Pan Kazimierz Kopeć artysta rzeźbiarz pracujący w Starachowickim Centrum Kultury. Pod jego właśnie kierunkiem młodzi adepci sztuki rzeźbiarskiej stawiają pierwsze kroki oraz uczestniczą w wystawach, przeglądach i konkursach tematycznych.

 

Szkółka jest otwarta dla wszystkich chcących miło i pożytecznie spędzić wolny czas. W czasie wakacji i ferii prowadzone są specjalne zajęcia plenerowe dla dzieci pozostających w mieście a wykonane przez nich prace eksponowane na wystawach poplenerowych.