VI Blues pod Piecem

Od 26.08.2017 19:00 do 26.08.2017 22:00

Kolejna edycja Festiwalu Blues pod Piecem odbędzie się w godzinach 19:00 - 22:00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w niezwykle malowniczym i ciekawym miejscu od kilku lat odbywają się koncerty wykonawców związanych z muzyką bluesową. Podczas kilku edycji Festiwalu na starachowickiej scenie zagrało wiele znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowe. Trudno wymienić wszystkich wspaniałych Muzyków m. in. Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Krzysztof Głuch, śp. Jan Kyks Skrzek, Sławek Wierzcholski, Grzegorz Kapołka, Adam Kulisz, Ireneusz Dudek czy z młodszego pokolenia Ireneusz Głyk, Sebastian Riedel.
W tym roku zagrają:
CHEAP TOBACCO
Jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. W ciągu 5 lat aktywności scenicznej zespół zagrał ponad 250 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak i za granicą m.in Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Blues Na Świecie, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Bluesroads, Noc w muzeum (Bratysława), Bochum Total (Niemcy), Hard Rock Rising, Solo Życia w Lublinie, Juwenalia w Krakowie. Cheap Tobacco można było zobaczyć na jednej scenie z zespołami takimi jak HEY, Łąki Łan, Dżem, Ania Rusowicz, Happysad, Muchy, Cree, Organek, Lao Che.
Damian Luber & Jacek Szuła Band
Damian Luber twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy, to artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie - to po prostu głos Damiana, który przenosi odbiorcę w inny wymiar i daje mu poczucie oderwania od rzeczywistości.
KONCERT UTWORÓW ZE SPEKTAKLU ”SKAZANY NA BLUESA” WRAZ Z PEŁNYM SKŁADEM MUZYKÓW TEATRU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH.
Utwory z repertuaru grupy Dżem w wykonaniu Macieja Lipiny odtwórcy głównej roli w spektaklu „Skazany na Bluesa”, pierwszej w Polsce teatralnej adaptacji filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy Błońskiego, w reżyserii Arkadiusza Jakubika.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – impreza biletowana.

Blues pod piecem w 2016 r.Blues pod piecem w 2016 r.
Fot. https://www.facebook.com/festiwal.bluespodpiecem/

 

Aleksandra Rokoszna
Kierownik Działu Obsługi Ruchu Turystycznego
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
ul. Wielkopiecowa 1
27-200 Starachowice
tel.: 783 730 094